Νέος τρόπος εκπαιδεύσεως στην κοινότητα

Μετά την ζήτηση εκπαιδεύσεων από μέλη της κοινότητας για το Arma 3 ο τρόπος αλλάζει.

Θα ζητήσω μέχρι και την Παρασκευή 17/10/2019 2 (Δύο) άτομα εθελοντικά να μου δηλώσουν για να τους εκπαιδεύσω, ώστε να γίνουν εκπαιδευτές της κοινότητας. ('Άτομα με ένα χρόνο το περισσότερο στην κοινότητα)

Η διάρκεια που θα μείνουν εκπαιδευτές θα είναι ένας μήνας όπου θα πρέπει να ορίσουν και να κάνουν 2 εκπαιδεύσεις με θέμα:
Επικοινωνίες
Ace advanced Medical.

Οι εκπαιδευτές θα γράψουν στο Forum ποιοι παρακολούθησαν και πια εκπαίδευση, Μόλις τελειώσουν και πάνε όλα καλά οι εκπαιδευτές θα διαλέξουν 2 άτομα από τους εκπαιδευόμενους για να τους αλλάξουν για τον επόμενο μήνα.

Εάν υπάρχει μεγάλος αριθμός της κοινότητας που παρακολούθησαν μία συγκεκριμένη εκπαίδευση θα διαλέξουμε μία άλλη με άλλο θέμα.

Εφόσον δηλώσουν παραπάνω από 2 θα μπουν αυτόματα στον επόμενο μήνα.
Εφόσον δεν έχω συμμετοχή μέχρι την προθεσμία που έδωσα θα διαλέξω στην τύχη δύο άτομα.
Εφόσον δεν μπορούν θα σταματήσει εκεί.
Εφόσον δεν γίνουν για διάφορους λόγους οι 2 εκπαιδεύσεις στον μήνα θα σταματήσει εκεί.

Κανένας από τα μέλη που έκαναν παλιά εκπαίδευση δεν είναι υποχρεωμένοι να είναι στις εκπαιδεύσεις, παρά μόνο από επιλογή τους.
Ο μόνος που θα είναι θα είμαι εγώ σαν βοηθός στους εκπαιδευτές. όπου είμαι υπεύθυνος και θα βοηθάω σε ότι θέλουν.

Περιμένω την συμμετοχή σας. Ευχαριστώ.

8 Likes

Ας αρχίσουμε λοιπόν!
και αν υπάρχει πληρότητα γιαυτό το μήνα Γιάννη,
Βάλε με στον επόμενο!

3 Likes

Μέσα akoua

4 Likes

Μεσα AKOYA

2 Likes

Δηλώνω διαθεσιμότητα.

2 Likes

κι εγώ μέσα Ακουα…

2 Likes

αφου εσυ δεν πατάς ποια :rofl: πάντως @Akouafortes μπορούμε να αλλάξουμε τον alive σε training server

3 Likes

εσυ δεν πατας δευτερα τεταρτη ειμαι εντος αποστολης :stuck_out_tongue:

Φίλε μου, αν και δεν σε έχω γνωρίσει, θα γίνει κάποια στιγμή, με τιμάει η προσφορά σου για εκπαιδευτής, επειδή είσαι ΄΄φρέσκος΄΄ θα ήθελα από εσένα εφόσον μπορείς να είσαι παρών στις εκπαιδεύσεις. Χαίρομαι για την όρεξη που έχεις.Μακάρι να περάσει ο καιρός και να την έχεις ακόμα ώστε να βοηθήσεις την ομάδα.

1 Like

Alive; με τι mods;

ο alive τρέχει με το main modset, μπορούμε να ανεβάσουμε μια training αποστολή που θα τρέχει 24/7

3 Likes

Βάλε απλά να έχω στον Stratis θέσεις στο kamino και να έχει ο admin zeus, σαν το παλιό.

Αυτη είναι η καλύτερη λύση. Μπορούμε να έχουμε τις training σε διαφορετικό φάκελο, και να κάνουμε κάθε βδομάδα εκκαθάριση στις αποστολές του main και να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

2 Likes

Χαρά μου να βοηθήσω με οποιοδήποτε τρόπο την ομάδα.

3 Likes

Ευχαριστώ για την συμμετοχή, λόγω ότι δήλωσαν ικανοποιητικος αριθμός ατόμων και δεν θέλω νά υπάρχει αργοπορία με τα διαδικαστικά, κλείνω πιο νωρίς την προθεσμία και αρχίζω με την επιλογή.

Οι πρώτοι 2 εκπαιδευτές θα είναι:
@BLoODiCa
@Flame

Διαλέγω το Σάββατο 19/10 στις 19:00. Όπου θα γίνει η επίδειξη της εκπαίδευσης.
Η ώρα και η ημερομηνία μπορεί να αλλάξει ανάλογα με την διαθεσιμότητα των δύο εκπαιδευτών.
Θα δείξω και στους 2 ταυτόχρονα και τις 2 εκπαιδεύσεις.

Προς ενημέρωση οι εκπαιδεύσεις μπορεί να έχουν ξαναγίνει, αλλά αυτήν την φορά θα γίνουν με διαφορετικό τρόπο και πιο ενδιαφέρον.
Δεν θα μιλάει ακατάπαυστα ο εκπαιδευτής και οι άλλοι θα ακούν. Όλες θα έχουν συνεχής συμμετοχή των ατόμων που θα τις παρακολουθούν. Τα υπόλοιπα θα τα δείτε.

6 Likes

Οι εκπαιδεύσεις θα γίνουν σε server που θα σηκώνω εγώ με μικρή επιλογή για την ώρα από το modset.
Εφόσον οριστεί ημερομηνία που δεν θα μπορώ να είμαι εγώ τις εκπαιδεύσεις θα τις σηκώνουν οι εκπαιδευτές. O @Flame ενημερώθηκε να ενημερωθεί και ο @BLoODiCa.

Έχουμε βρει την εκπαίδευση από το workshop για το advanced medical.

Για την επικοινωνία θα φτιάξω αποστολή και θα χρησιμοποιηθεί αυτή.

5 Likes