Co-op με Τούρκικη ομάδα και HSO

Ότι λέει ο τίτλος, δηλώστε συμμετοχή οι ενδιαφερόμενοι.

Πληροφορίες:

Modset:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1881326857

Το παιχνίδι θα τρέχει την τελευταία έκδοση Ace.

Ότι θέλετε γράψτε κάτω.

Δεν με αφηνει να μπω στο link, μου βγάζει αυτό το σφάλμα

Συγγνώμη!

Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματός σας:

Αυτό το αντικείμενο είναι κρυφό ή δεν έχετε άδεια για να το δείτε.

Κάντε κλικ εδώ για να μεταβείτε στην Κοινότητα του Steam.

Είστε login στο Steam στον browser και δεν το βγάζει;

ναι, πάλι αυτό το σφάλμα βγάζει.

Ωραία θα φτιάξω παρόμοιο και θα το ανεβάσω

άκυρο, έστρωσε τώρα…

1 Like

Εάν έχετε θέμα ακόμα πείτε

Το ξερω οτι ρωτησες αριθμο χθες στο training και δεν μιλησα γιατι υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να μην τα καταφερω να ερθω αλλα κατι αλλαξε και μπορω… το καταλαβαινω αμα δεν γινετε να ανανεωθει ο αριθμος

2 Likes

Θα σε πάρουμε ρε Γατούλη όλο και κάπου θα σε σφηνόσουμε!

1 Like

Πως έχει ρυθμιστεί το νέο ace από τους Τούρκους για την αποστολή.

1. Σταθεροποίηση πληγής με επίδεσμο.
  2. Έλεγχος για παλμό, εάν δεν έχει CPR
  3. Μορφίνη, επινεφρίνη. Σαν το Basic.

Προσοχή, θα δείτε τιμές αίματος περίεργες. Μην ασχοληθείτε.
Όταν γιατρέψετε κάποιον θα πέρνει πολύ ώρα να γίνει καλά, Πχ θα βάζετε μορφίνη και θα πονάει ο παίχτης ακόμα. Θα πρέπει να περάσει ώρα για να φύγει ο πόνος.
Το bandage γιατρεύει κουτσαμάρα. Αφήστε το όμως θα δράσει πιο μετά.
Γενικά θα περνάει χρόνος για να γιατρευτεί κάποιος.

Τέλος όλοι κάνουν επινεφρίνη, Άρα μπορεί να σηκωθεί και ο γιατρός από άλλον. Μόνο αίμα θα μπορεί να βάλει.

2 Likes

Καλησπέρα, για την αποστολή σήμερα το αργότερο να είστε στο TS των HSO κατά τις 20:30

1 Like

Τα Co-op Γίνονται και θα γίνονται πάντα!
Εκ μέρους όλων να ευχαριστήσουμε τον Γιάννη Που τα διοργανώνει και παίζουμε-γελάμε-νευριάζουμε-πλακονόμαστε - σκοτωνόμαστε!
το σκηνικό που έγινε με την άλλη Ελληνική ομάδα δεν ήταν κάτι που αφορούσε το Co-op η μάλλον δεν ήταν κάτι που έπρεπε να συζητηθεί στο Debrief του Co-op!

Για να καταλάβουν και κάποια παιδιά που δεν ήταν στο mission!
Η HMC ήταν να πέσει σε ένα σημείο μέσα στο χωριό στο οποίο όμως σημείο για κάποιο λόγο έπαισε η HSO!
Ο Αkoua προσπάθησε να καταλάβει με λίγα λόγια που υπήρξε το μπέρδεμα κάτω απο την πίεση του παιχνιδιού που ήδη έστελνε εχθρό στο χωριό!
Η διαχείρηση που έκανε ήταν άψογη κατα τη γνώμη μου καθώς Μή έχοντας λύση για το που να μας στήσει μας χώρισε σε υποομάδες προσπαθόντας να στυριξει η μια υποομάδα την άλλη!

Χωρίζοντας όμως την ομάδα στα 2 κάποιες φορές χρειάστηκε να περάσουμε μπροστά απο το πεδίο βολής ζορίζοντας λίγο την συμμαχική ελληνική ομάδα η οποία στήθηκε όπως είπαμε στη θέση κοντά στο κέντρο του χωριού ( και Έλεγχε΄όλους τους δρόμους καθώς ήταν το κεντρικό σταυροδρόμι)

Η HSO είχε δίκαιο! Μόνο στη παρατήρηση που μας έκανε οτι περνούσαμε απο μπροστά της!

κατα τη γνώμη μου δεν έπρεπε να γίνει καν παρατήρηση γιαυτό το φαινόμενο!
1ον. δεν κάνω άμυνα στο κέντρο του μέρους που θέλω να κάνω άμυνα!
Δεν έχω να προστατέψω το κέντρο, έχω να κάνω defence σε όλο το χωριό
2ον. την ώρα που αποδεκατίστικε η HMC δέχτηκε και πυρά με αποτέλεσμα να χρειαστεί η βοήθεια του medic της HSO η οποία παρόλο που δώθηκε Grid καπνός και δεν ξέρω τι άλλο ήρθε τουλάχιστον σε 15 λεπτά! για 15 λεπτά που ήμουν λυπόθημος άκουγα ένα Akoua που είστε! και τον Akoua να επαναλαμβάνει grid και να δίνει καπνούς!
3ον. πολλές φορές οι τούρκοι χρειάστηκαν βοήθεια με ενύσχηση της γραμμής τους ακόμα και με medic στην οποία η ομάδα μας νομίζω ανταποκρίθηκε Άψογα!
4ον. Η ομάδα μας κυρίως ο Mallorian με τον Fillipo η με τον LT.MORRISON ( δεν θυμάμαι)
ακόμα και ο Tsim δεχόταν πυρά πολλές φορές απο τους HSO!
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Απο μια ομάδα η οποία παίζει 200 χρόνια με την ελληνική στολή και δεν μπορεί να διακρίνει στα 40 μέτρα αν ΒΑΡΑΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟ Η ΒΟΤ
5ον. Οι φορές που περάσαμε απο μπροστά τους ήταν μετρημένες!
Η για να βρούμε κάλυψη, Η για να βοηθήσουμε με medic και Support τους Τούρκους!

Τελειώνοντας λοιπόν το mission και ερχόμενοι στο Αεροδρόμιο του Nato
Ακούσαμε όλοι Αυτιά αυτό που είχε να μας πεί ο Whiskey!

Δεν ξέρω καν γιατί πήρε το λόγο (μπορεί να ήταν SL σε κάποια υποομάδα των HSO)
λέγοντας μας λοιπόν τα εξής:

**Όλα καλά παιδιά χωρίς παραξήγηση!  και επειδή έμαθα να μιλάω ειληκρινά!**

H ομάδα και μιλάω πάντα για τους HMC περνούσε απο μπροστά μας σε όλο το mission με αποτέλεσμα να με δυσκολέψει αφάνταστα όσον αφορά το friendly file! Θα πρέπει να το κοιτάξετε αυτό το πρόβλημα και μιλάω πάντα για την HMC

Και μετά ανεβάζοντας ελαφρώς αισθητά τον τόνο της φωνής του Ανέφερε τα παρακάτω:

Η ομάδα σας Rusharei τα objective και παίζει για τα kills!

Εκεί μίλησε ο Akoua σαν ομαδάρχης και του είπε οτι δεν υπάρχει objective όταν έχεις να βγάλεις Defence σε ένα χωριό! και εξήγησε όλα τα απαρυθμημένα που έχω γράψει παραπάνω!

παίρνοντας λοιπόν κι εγώ το λόγο γιατί πριν πάρω το λόγο, πήρα μια μέτρηση την πίεση μου!
του είπα πώς ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ απο παλαιότερα mission μεταξύ μας και του εξήγησα πως η ομάδα δεν τρεχει για τα objective εφόσον το mission δεν είχε objective και αν θα έμπαινε στα δικά μας event θα καταλάβαινε οτι δεν έχουμε Scoreboard για να παίξω για τα kills!
Επίσης με 8 Fps δεν μπορώ παρα να προστατέψω τον Κώλο μου και όσους κώλους μπόρώ μιας και ήμουν Medic! Μιλάς οτι πέρασα απο μπροστά που ζήτησαν Support οι Τούρκοι απο medics και ενυσχήσεις , Μιλάς σε κάποιον ο Οποίος Ανέστησε 2 Τούρκους και θεράπευσε άλλους 2 τον έναν μάλιστα χρειάστηκε να τον κουβαλήσω στην πλάτη και να τον μεταφέρω σε μέρος που κάλυπτε η HMC! Με λίγα λόγια εγώ έζησα το Game στο ακέραιο και εσυ μου λές οτι πέρασα απο μπροστά σου και το διατυπώνεις και λάθος! Άρα η διατύπωσή σου εκτός απο προσβλητική ήταν και Άκυρη!

Η απάντηση που πήρα!
Αν είμαι παράλογος Bloodica να μη παίζεις μαζί μου!

Και έκανε Leave απο το TS!

H συνεχεια στο μυαλό του καθενός καθώς κάποια παιδιά απο την άλλη ομάδα παραδέχθηκαν οτι ο Whiskey το Διατύπωσε λάθος!

Αυτά Έγιναν για όσους ρωτάνε και δεν ήτανε!

2 Likes

Να σημειωθει απο το TS των HSO

1 Like

Μάγκες, έγιναν πολλά λάθη και ευθύνονται μόνο οι ομαδάρχες.
Το ότι χωρίστηκαν ανά κοινότητα οι ομάδες στο παιχνίδι φέρνει πάντα λόγια στο Debrief και σχόλια που θα ενοχλήσουν.
Να θυμίσω όταν παίξαμε ανάμεικτα δεν είχαμε θέμα. Όταν παίζουμε ξεχωριστά κάποιοι ασχολούνται τι έκανε η μία και η άλλη ομάδα.

Να μιλήσω για το θέμα Whiskey. Ήθελε να πει κάτι το οποίο ήταν αποτέλεσμα κακής συνεννόησης των ομαδαρχών. Απλά η κουβέντα HMC και όχι σαν ομάδα του AKOYA στην παρατήρηση, ανέβασε τους τόνους.

Χωρίς να το ξέρει σας ανεβάζω εδώ τι έγραψε την επόμενη μέρα…

‘’’’’'Ολα σωστα και οπως ειπα ηταν δικο μου λαθος και το οτι μιλησα αρχικα αλλα και το οτι αποχωρησα. Παραταυτα και για να μην κανω κακο στην ομαδα, θα προσπαθησω να μην ξαναμιλησω για κανενα θεμα και με κανεναν απο αλλες ομαδες.

Καταλαβαινω την αντιδραση των παιδιων της HMC πανω σε αυτο που ειπα εχθες, καθως τα λογια μου φανηκαν επικριτικα και προσβλητικα απεναντι με μια φιλια ομαδα. Δυστυχως στην σκεψη μου δεν διαχωρισα ομαδες εκεινη την στιγμη και μιλησα με γνωμωνα μια κινηση ημιομαδας που θεωρησα οτι ξεφυγε απο το συμφωνηθεν αρχικο σχεδιο δημιουργωντας μπερδεμα.

Απο την αντιδραση και του Akouafortes προφανως το αρχικο σχεδιο δεν εγινε απολυτα κατανοητο αλλα και τελικα ηταν δυσκολο να υλοποιηθει καθως οι γραμμες αμυνας ηταν πολυ κοντα.

Τελος παντων αυτα δεν εχουν πλεον σημασια. Προσωπικα περασα μια πολυ καλη παικτικη βραδια η οποια χαλασε στο τελος με δικη μου υπαιτιοτητα.

Ελπιζοντας λοιπον το λαθος μου να μην ειναι αιτια να διαταραχθουν οι σχεσεις HSO - HMC αναλαμβανω την οποια ευθυνη και θα φροντισω πλεον να συγκρατω τα λογια μου στο ελαχιστο.’’’’’

Εδώ τελειώνει ότι είπε ο Whiskey και συνεχίζω με το εξής.

Εάν κάποιος ενοχλήθηκε και δεν θέλει να παίζει με την άλλη ομάδα δικαίωμά του.
Αλλά… Ότι έγινε, έγινε για το παιχνίδι, και όχι σε προσωπικό επίπεδο, κάτι που γίνετε σε εμάς συνέχεια.
Ο Whiskey και εγώ είμαστε τα 2 άτομα που οργάνωσαν από την αρχή να παίζουμε οι 2 ομάδες μαζί. Και να γνωρίζετε ότι ήταν ο μόνος που όταν έμαθε μία ώρα πριν ότι αυξήθηκαν οι συμμετοχές σε διπλάσιο αριθμό από ότι είχε δηλωθεί στους Τούρκους, έτρεξε και ενημέρωσε την τούρκικη ομάδα να προσθέσει θέσεις για να παίξουμε όλοι.
Απλά έτυχε η φάση εκείνη, που ήταν της στιγμής. Προσωπικά για εμένα σαν να μην έγινε.

2 Likes

Η κουβέντα που ανέβασε τους τόνους δεν ήταν αυτή!
ήταν Οτι η ομάδα σας rusharei τα objective και παίζει για τα kills! Και συνέχισε λέγοντας
αυτό το πρόβλημα θα πρέπει να το κοιτάξετε εσεις της HMC

Η Διπλωματία απο μένα έχει φύγει εδώ και χρόνια!
Ότι με ενοχλεί το ξέρουν όλοι οτι θα το λέω με όποιο κόστος!

Όσοι δεν το άκουσαν αυτό η κάνουν οτι δεν το άκουσαν να ξέρουν κάτι!
Οτι αν δεν παραδεχθεί κάποιος κάτι που είπε να ξέρετε πως θα επαναληφθεί!
Δεν μπορώ να παίζω με ανθρώπους που μου λένε οτι τους χαλάω το game!
και εκτός αυτού να θεωρούν όλα τα παραπάνω και πως η HMC έχουμε πρόβλημα με τα kills και τα Objective!

Θεωρώ την Δήλωση Ακόμα πιο Παραπλανητική και όχι ειληκρινή!
εκτός αν ξέχασε τι είπε εχθές! και προσπαθεί ναι μεν να δείξει οτι φταίει αλλά παράλληλα δεν αναφέρει τι πραγματικά είπε!

Όποιος ήταν δίπλα μου στο map στο τέλος του mission θα τα άκουσε όλα αυτά που Εγραψα με Bolt παραπάνω!

δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο!
Σέβομαι τα παιδιά της ομάδος μου και γιαυτό μίλησα κι εγώ έντονα ώς απάντηση στον Whiskey!

Τέλος Ειπώθηκε κάτι πριν αποχωρήσει!
Αν νομίζεις οτι είμαι παράλογος BLOODICA τότε μη ξαναπαίξεις μαζί μου!
ΜΕ το φτωχό μου μυαλό και αφού η συζήτηση πριν αφορούσε όλους τους HMC, να ξέρετε οτι η φράση που είπε σε μένα ήταν εν μέρη προς τους HMC και όχι μόνο προς το άτομο μου!

Παρόλα αυτά σέβομαι πρώτα την ομάδα ΜΟΥ , ΜΕΤΆ ΤΟΝ AKOUA , και μετά τον εαυτό μου! ότι είπα μέσα στο Ts τους ήταν για να προστατεύσω πρώτα την ομάδα, μετά τον Akoua και τελευταίο εμένα!

Με την δήλωσή του προς την ομάδα του απότι φαίνεται δεν αναφέρει καν τι πραγματικά είπε! και συνεχίζει να παίρνει το βάρος του χθεσινού κλίματος και να παρουσιάζει τον εαυτό του ως θύμα!

Τα χαιρόμουν αυτά τα event και τον είχα σε εκτίμηση όπως όλα τα παιδιά εκεί μέσα!
Αλλά θα απουσιάζω πλέον απο την διοργάνωση γιατί η κουβέντα που είπε (Bloodica αν είμαι παράλογος να μην παίζεις μαζί μου) θα μου καρφώνεται πάντα στο μυαλό μόνο που θα μπαίνω στο TS τους!

Αυτά! Χερετίσματα στον Allies, Mero,Kouritas, και σε όλα τα παιδιά! δεν κρατάω προσωπική κακία για τον Whiskey και το ξαναλέω! απλά νομίζω οτι πάει να καλυφθεί μια Δήλωση του απο λουλούδια και μπόλικο Αρωμα!

αν θες στείλε και την απάντηση μου για όσα έγιναν εχθες!

1 Like

Σου απάντησα επάνω

1 Like