Βασική εκπαίδευση στις 19:30 Σήμερα! (μετά τους Γάλλους)

Σήμερα 22/3/2020 θα πραγματοποιηθεί βασική εκπαίδευση και όχι μόνο!
Η εκπαίδευση θα γίνει για τα καινούρια μέλη, ετσι ώστε να μπορέσουν να είναι έτοιμοι αν είναι δυνατόν μέχρι και για το αυριανό event!

όλοι Όσοι έχουν όρεξη να γίνει μια εξομοίωση εκπαιδεύσεως είναι ευπρόσδεκτοι!
Όσοι θέλουν να μπούνε και την ώρα που μιλάμε να ρίχνουν βολές στα πουλιά παρακαλούνται να μπούνε στα παρακάτω sites και να παίξουν το Νταλαβέρι τους!

η εκπαίδευση θα γίνει γενική και εξονυχιστική!
Θα ξεκινήσει με το Basic για τα παιδία που μπήκαν τώρα (ίσως γίνει την ώρα του Co-op με τους Γάλλους) και αφού τελειώσουν και οι υπόλοιποι με τους Γάλλους θα καταλήξει ίσως και με χάρτη - πυξίδα η CQB η σε πυρ και κίνηση!

Είμαι σίγουρος οτι τα ξέρετε όλα αλλά πολλες φορές επειδή δεν παίζουμε και τόσο συχνά ARMA τα ξεχνάμε! (πχ Fast Rope απο ελικόπτερο που έγινε ένα μπέρδεμα εχθές).

Θα παρακαλούσα να μην γίνεστε Διακόπτες στο Training, Και αν γίνεται αυτό να γίνεται μόνο υπο μορφή ερωτήσεων για να μην χάνουμε τη σειρά των πραγμάτων!
Όσοι θέλουν μπορούν να απέχουν φυσικά γιατί η εκπαίδευση σε κάποιον που έχει 3000 ώρες στο Arma σίγουρα είναι βαρετή!

Η εκπαίδευση γίνεται για τα καινούρια μέλη όπως είπα και όχι για να δείξουμε τι ξέρει ο καθένας! το να μπούμε και να λέμε ο καθένας την γνώμη του για κάποιο θέμα δεν θα είναι εκπαίδευση θα είναι καφενείο! Εαν αντιληφθώ κάτι τέτοιο θα πάρω τον Panos και τον Papa_George και θα πάμε αλλού για εκπαίδευση!

Μετά το Πέρας της βασικής εκπαιδεύσεως θα ακολουθήσει σεμινάριο με Advance_Medical και Επικοινωνίες!
Επίσης θα αναφερθούν και θα σηζητηθούν οι Ευθύνες που έχει ένα μέλος σε μια ομάδα αλλά και οι Ευθύνες ενός ομαδάρχη σε μια ομάδα! Πράγματα που τα έχει γράψει ο φίλος μου ο Akouafortes στο forum αλλά δεν τα βλέπω να γίνονται!

Η βραδιά μπορεί να φτάσει μέχρι και σε CQB εάν Υπάρχει καλό κλίμα! και δεν κουραστούμε να διακόπτει ο ένας τον άλλον!
Όποιος κουραστεί δεν είναι κακό να αποχωρήσει, προκειμένου να κουράσει και τους άλλους!

Ανακεφαλαίωση!
Αν μπορέσω να μιλήσω με Pano και Papa_George να μπούμε πιο νωρίς για βασική!
Μάζωξη Στις 19:30 (Η ότι ώρα τελειώσουν οι Γάλλοι) για όλους τους άλλους
και μετά αναλόγως την Διάθεση θα γίνουν τα παραπάνω!

Θα ήθελα το κλίμα να είναι εκπαιδευτικό και να υπάρχει πειθαρχεία!

ΥΓ Τα sites θα σας τα δώσει o Antoniss! xaaxxaxaxaxxaax

5 Likes

Για αλεξιπτοτα θα εχει?? Εισαι ο ειδικος πιστευω :joy::joy::joy:

1 Like

Είμαι και εγώ μέσα!
@BLoODiCa σε περίπτωση που ξεκινήσετε νωρίτερα, στείλε ένα μήνυμα αν σου είναι εύκολο

1 Like

Θα μπω και εγώ για να βοηθήσω σαν παίχτης για ότι θέλετε να δείξω αλλά και να καταφέρω εάν γίνει οτιδήποτε με τους ανήσυχους να πάνε αυτοί αλλού και όχι εσύ με τα νέα μέλη.

1 Like

Ερώτηση, θα τους έχεις από τις 17:30 για εκπαίδευση και μετά στις 19:30 για την υπόλοιπη ?
Πόσες ώρες θα τους κάνεις συνολικά? Μου φαίνονται πολλές.

Όχι ρε δεν γράφει για 17:30 πουθενά.

A οκ Sorry με μπέρδεψε αυτό. γράψε λάθος.

Α δεν το πρόσεξα αυτό. Δεν ξέρω τι θα κάνει.

1 Like

θα ξεκινήσουμε με τα βασικά δεν ξέρω ώρα
και θα πάμε σε medical και έτσι! όσο πάρει !
Αν κουραστούμε το συνεχίζουμε άλλη μέρα!

3 Likes

Πέρας εκπαιδεύσεως!
κράτησε 6 ώρες!
Να ήταν κιάλλο!
Φυσικά τα παιδιά γούσταραν και γιαυτό κράτησε και τόσο!

Έγινε Βασική!
Έκρηκτικά
Α/Τ
Επικοινωνίες
επισκευή οχήματος
κράτησα το Medic για το τέλος μήπως κάποιοι ήθελαν απο τους Γάλλους να μπούνε όπως και έγινε!
και πήγαμε και σε CQB!
Εκκαθάριση κτιρίων
πτώση με αλεξίπτωτο
Fast rope
επισκευή οχήματος
Και πολλά άλλα!

Και μετά απο 6 ώρες εκπαίδευση παίξαμε και κανα 2ωρο mission!
(έτσι για αποθεραπεία)